ZJARR I QËLLIMSHËM NË PYJET E LEZHËS, KËRKOHEN AUTORËT

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në një zonë kodrinore të Njësisë Administrative Ungrej, në Lezhë.

Flakët kanë nisur në vendin e quajtur Fregen, ndërkohë mësohet se janë djegur  rreth 10 hektarë pyje.

Forcat zjarrfikëse dhe policia kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë vepruar për shuarjen e flakëve.

Dyshohet se zjarri është vënë qëllimisht, ndaj policia është vënë në kërkim të autorëve.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.