Zbulohet ‘koka’ e laboratortit në Has, shpallet në kërkim ndërkombëtar biznesmeni

Shpallet ne kerkim nderkombetar drejtuesi i laboratorit te heroines ne Has. Policia e ka identifikuar dhe me pas shpllaur ne kerkim dhe behet fjale per shtetasin A.Hoxha nga Kruja, i cili njihet si biznesmen.

“News 24” raporton se ai është pronar i një hoteli në Rinas dhe dyshohet se drejtonte aktivitetin e grupit kriminal të heroinës në Has.

Fill pas zbulimit te laboratorit te droges në fshatin Bernog të Hasit, u arrestuan 3 anëtarë të familjes Shuti. U sekuestruan si dhe 160 kallëpet e heroinës të mbështjellë me natriban gati për transport, lëndë narkotike në perpunim.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.