WhatsApp arrin rekord, 75 miliard mesazhe të dërguara në një ditë

WhatsApp, një prej shërbimeve më popullore në botë të komunikimit, arriti një rekord të ri mbrëmjen e vitit të ri: më shumë se 75 miliardë mesazhe janë dërguar nga përdoruesit e saj.

 

Rekordi i ri shënon numrin më të lartë të mesazheve të dërguar në një ditë në historinë e aplikacionit.

 

Ndërsa rekordi i kaluar u vendos në 2016-ën me 63 miliardë mesazhe të dërguara.

Loading...

Nga 75 miliardë mesazhe të dërguara, 13 miliardë janë imazhe dhe 5 miliardë video, njofton pcw.

WhatsApp aktualisht ka 1.3 miliardë përdorues aktivë në muaj. Rekordi u vendos pavarësisht ankesave që pati për ndërprerje të shërbimit në mbarë botën.

Loading...
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.