VIDEO/ Skifterët  në pranga për 140 grabitje spektakolare

  Shkatërrohet banda e hajdutëve, disa shqiptarë në pranga

Në orët e para të të hënës së 15 majit, rreth 30 karabinierë të Kompanisë së Astit ekzekutuan 5 mandate arresti me burg dhe dy arresti shtëpie për 7 persona, italianë, shqiptarë dhe marokene.

Sipas policisë ata akuzohen për 136 vjedhje në garazhe e kantina në provincat e Astit dhe Cuneos.

Gjithashtu ata janë edhe përgjegjës për shitjen e mallrave të vjedhur.

Në kuadrin e operacionit me emrin e koduar ‘Gran Bazar’ u sekuestruan para dhe mallra me vlerë disa mijëra euro.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.