VIDEO/ Shqiptarët në makinë me kokainë e heroinë

Dy shqiptare te arrestuar ne Itali me nje sasi droge u lane ne burg, nderkohe qe nuk pranuan t’u pergjigjeshin pyetjeve te bera nga gjyqtari. Mediat italiane, shkrujane se dy shqiptaret, emrat e te cileve nuk jane bere te ditur nuk pranuan te jepnin asnje sqarim para Francesko Angiolinit dhe as te pergjigjeshin per asnje pyetje lidhur me drogen.

Shqiptaret u prangosen në një garazh në Mariano Comense me 17 kg drogë, heroinë dhe kokainë.

Policia italiane beri me dije se droga u gjet e futur nëpër kuti e fshehur në automjetin me te cilin ata po udhetonin.

Nga kontrolli rezultoi se brenda kishte 7 kg kokainë dhe 4.5 kg heroinë, por edhe 3 armë, karikatorë e municione. Me pas u gjet edhe nje sasi tjeter prej 5 kg kokainë dhe e 550 gr heroinë.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.