VIDEO/Shpërthimi në Bolonja, bie ura, mbi 55 të plagosur

Pas shpërthimit të fuqishëm në autorstradën e  qytetit të Bolonjës në Itali, dyshohet për një bilanc tragjik ë plagosurish dhe viktimash. Siç rapotojnë mediat italine deri më tani dyshohet për 55 të plagosur dhe një të vdekur.

Ende nuk ka një shifër zyrtare, por pritet që numri i të plagosurve të rritet.  Shpërthimi është krahasuar me forcën e një tërmeti dhe është ndjerë në gjithë qytetin, ndërkaq në videon e mëposhtme duket shkatërrimi i urës në autostradë ku  pamjet janë vërtet të frikshme.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.