VIDEO/ Shpërthim i fuqishëm pranë aeroportit të Bolonjës, më shumë se 20 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në afërsi të aeroportit të Bolonjas në Itali, pranë një pike karburanti.

Pamjet e bëra publike në mediat sociale tregojnë një zjarr të madh dhe shtëllunga tymi në qiell në aeroportin e Bolonjës në veri të vendit.

Sipas informacioneve të para, një autobot që transportonte naftë, është përfshirë në një aksident rrugor me një seri shpërthimesh zinxhirësh që përfshinin edhe mjete të tjera. Autostrada  A14 në kryqëzimin midis Bolonjës dhe Casalecchio di Reno, është mbyllur, ndërsa Policia, zjarrfikësit dhe ambulancat janë në terren, ndërsa raportohet se ka të paktën 20 të plagosur.

cq5dam.web.738.462

4EE069B800000578-6031399-image-a-47_1533561116579

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.