VIDEO/ Rama i ka hapur negociatat me BE 3 herë

Deri më tani, Edi Rama i ka hapur 3 herë negociatat e Shqipërisë me BE-në.

Por dje nga Berlini, i njëjti Ramë që ka festuar në 2016-2017 e 2018 hapjen e negociatave tha se do të ketë kushte të reja.

Është ish-kryeministrit Sali Berisha ai i cili ka publikuar në faqen e tij në Facebook një video ku është Edi Rama duke festuar hapjet e negociatave.

Reagimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Kater vite nga hapja e pare e negociatave me BE!

Miq, ketu me poshte keni deklaratat e Edvin Mafise ne kater vitet e fundit per hapjen e negociatave!

-29 nentor 2016 Edvin Mafia iu tha shqiptareve nga Berlini:

Negociata u hapen pa kushte!!

– Ne pranvere te 2017 ne Tirane:

Negociatat hapen ne vjeshte!!

-Ne qershor 2018 e treta e verteta:

Negociata e hapen pa kushte!!!!

-ceremoni madheshtore,

-pritje zyrtare, miq te huaj, europaralamentare dhe

-mori dekoratash per disa ambasadore vendas dhe te huaj qe kontribuan ne hapjen e negociatave!

-lum shampanje dhe fishekzjarresh per te festuar hapjen e negociatave!!!!

– 13 shtator 2019, Edvin Mafia nga Berlini:

do kete nje lum kushtesh, kushte te shumta, rroshin kushtet, rrofshin kushtet!!!!

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.