VIDEO/ Projekti sekret Rama-Veliaj, ndërtojnë pallate në parkun e liqenit

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj me sa duket nuk do ngopen pa i vjelë paratë edhe hapsirave më të kushtueshme që kanë mbetur në Tiranë, shkruan Lapsi.

Gjatë prezantimit të kampusit të ri të universitetit të arteve, i cili pa surpirzë është konceptuar nga arkitekti i preferuar Mario Kazamonti, janë shpërndarë edhe disa pamje rreth e qark sheshit Nënë Tereza ku bien në sy ndërtime të çuditshme.

Volumet e ish hotel Sheraton kanë ndryshuar. Po ashtu pas tij kanë mbirë edhe disa kulla. Dhe më skandalozja, brenda në park, pas godinës së Universitetit, shfaqet papritmas edhe një godinë tjetër.

A janë këto projekete e reja të dyshes kryeministri bashki ende të panjohura për publikun?

Pamje nga prezantimi i projektit:

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.