VIDEO/ Manchester City fiton Superkupën e Anglisë me penallti

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1, teksa me penallti fitoi Manchester City me rezultatin 5-4, duke ngritur edhe trofeun e parë për sezonin  e ri.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 1-0 të Cityt, me golin e shënuar në minutën e 12-të nga Sterling.

Liverpooli reagon në fraksionin e dytë, ku në të 77’ pas një pasimi në zonë të Van Dijk, është Joel Matip i cili e shtyn topin në rrjetë, 1-1.

Ky ishte goli që e çoi supersfidën me penallti, aty ku në fund ishin të besuarit e Guardiolës që nuk gabuan asnjë dhe fitojnë Superkupën e Anglisë.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.