VIDEO/ Basha flet për deklaratat e Ambasadave: Nuk kërkoj të jenë palë, të mbrojnë vlerat demokratike. Protesta do jetë historike

Pas takimit me Ministrin e Jashtëm çek, kreu i opozitës Lulzim Basha, i shoqëruar edhe nga krerët e partive aleate është shprehur se Çekia e mbështet fuqishëm rrugën e Shqipërisë drejt BE-së.

Kreu i PD-së tha se protesta e nesërme do të jetë historike.

‘Në betejën për vlerat Europiane, zgjedhje të lira dhe një qeveri të çliruar nga oligarkia, ne kemi gjetur jo vetëm një bashkëbisedues të vëmendshëm, por edhe një mbështetës të fuqishëm të rrugës së Shqipërisë drejt BE-së.

Përpjekja jo për të çliruar votën e lirë, për të bërë një pak kombëtar të majtë e të djathtë, për të çliruar votën, qeverinë nga kapja e krimit, ky pak kombëtar ka nisur rrugën e tij.

Unë nuk i komentoj asnjëherë deklaratat e ambasadave.

Unë nuk kam ndërmend që të bëhem palë me asnjë institucion dhe me asnjë person.

Unë do të bëhem palë vetëm me vlerat e vendeve, vlerat që ata kanë për qytetarët e tyre.

Protesta e nesërme do të jetë historike, do të hyjë në histori si më e madhja në vend’, tha ndër të tjera kreu i PD-së Lulzim Basha.

LIVE

LIVE – Prononcim për median pas takimit me ministrin e jashtëm të Republikës Çeke

Gepostet von Lulzim Basha am Freitag, 15. März 2019

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.