VIDEO/Basha: 5 arsyet pse Rama kundërshton vetingun e politikanëve

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një videomontazhi ka renditur 5 arsyet se pse, sipas rij, kryeministri Rama votoi kundër këtij ligji.

Në facebook, Basha shkruan se Rama “kandidon kriminelë dhe e përdor krimin për të vjedhur zgjedhjet”, ndërsa shton se largimi i tij, është e vetmja rrugë për të shpëtuar vendin nga krimi.   

 

 

basha seliq

Postimi i plotë:

Edi Rama kandidon kriminelë dhe e përdor krimin për të vjedhur zgjedhjet, sepse bashkë me krimin pasurohet duke vjedhur shqiptarët dhe pastruar paratë e krimit.

Hajduti Psiqik përbën rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje. Ai dhe krimi i organizuar janë të pandashëm. Që të shpëtojmë Shqipërinë nga kriminelët me pushtet, duhet të largojmë Edi Ramën.

#ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk

Një vit më parë Partia Demokratike dhe Opozita e Bashkuar propozuan ligjin për vetingun e politikanëve. Edi Rama dhe Organizata e Rilindjes votoi kundër këtij ligji. Ja 5 arsyet pse Edi Rama nuk e do vetingun e politikanëve:

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.