VIDEO/ Barça pësoi gol, shikoni çfarë veprimi bën Messi me shokët e skuadrës

Nëse Cristiano Ronaldo i preu Juventusit biletën e çerekfinaleve të Champions, 24 orë më pas Lionel Messi i përgjigjet sfidës së përjetshme me portugezin duke realizuar dopjetë në distancë dhe një asist ndaj Lyon-it.

Në një moment të ndeshjes Barcelona rrezikoi kualifikimin pasi në minutën e 58′, Lucas Tousart i Lyon-it shënoi 2-1 duke rihapur sfidën.

Lyon i nevojitej vetëm 1 gol për t’u kualifikuar dhe lojtarët katalanas ishin të stresuar, por kapiteni Messi shihet duke motivuar skuadrën.

Disa minuta më vonë, Messi shënon 1 gol dhe realizon 2 asiste.

 

 

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.