Vdekja e nënës në Kukës/ Drejtori i spitalit: Dëmtoi barrën për arsye ekonomike

Drejtori i Spitalit të Kukësit Ismet Nika deklaroi sot se nëna 39-vjeçare e cila ka ndërruar jetë orët e para të ditës së sotme së bashku me foshnjën që mbante në brak, kishte tentuar ta dëmtonte disa herë barrën e saj për shkak të kushteve të vështrira ekonomike, dhe u paeraqit në spital me një hemorragji të fortë dhe me fetusin e vdekur.
Sipas Nilkës, pavarësisht ndërhyrjes kirurgjikale dhe përpjekjes së mjekëve të për ta sjellë në jetë, gjithçka ka rezultuar e kotë.

  Dr Nika

Loading...

Pacientja me inicialet N.P, 39 vjece u paraqit ne urgjencen e maternitetit Kukes, me dt 11.3. 2018 ne gjendje te rende shendetesore, me diagnozen fetus morti me laceracion dhe rupture te shprehur te uterusit.

U reanimua dhe u nderhy menjehere ne sallen e reanimacionit nga ekipi i mjekeve gjinekologe, kirurge dhe anesteziste reanimatore, ku bente pjese edhe mjeku kirurg nga Tirana, I cili po jep sherbim ne spitalin e Kukesit permes programit te bonusit.

Pacientja ka tentuar disa here ne shtepi te demtoje barren per shkak te problemeve sociale dhe eshte paraqitur ne spital te gjendje te renduar me hemoragji te shprehur.

shqiptarja.com

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.