Vazhdon ndikimi i jashtëzakonshëm i Ronaldos në Serie A

Juventusi i kishte shpenzuar plot 112 milionë euro për transferimin e sulmuesit 33-vjeçar, Cristiano Ronaldos. Megjithatë, ata janë duke i shijuar menjëherë përfitimet financiare dhe komerciale nga ky transferim, për shkak të shitjes së fanellave dhe rritjes së brendit në rrjete sociale.

Rezultatet e këtij transferimi vërehen edhe në llogarinë e Juventusit në Youtube. Para se të transferohej Ronaldo, Juventusi i kishte 675 mijë ndjekës dhe 192.6 milionë shikime, ndërsa tani klubi italian ka 1.94 milionë ndjekës dhe rreth 500 milionë shikime

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.