Vasili nxjerr deklaratën e Ramës, apel shqiptarëve: Kush e beson e ka lënë mendja, ose…

Kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili ne vijim te akuzave ne adrese te kryeministrit Rama, shkruan sot nuk ai nuk mund te besohet me kur flet per kumarin.

petrit-vasili

 

Vasili nxjerr sot deklaraten e bere nga kreu i qeverise ne vitin 2013, kur nisi operacioni “Fundi i Marrezise”.

Vasili, kujton se Rama aso kohe tha se “askush nuk do të ndalonte këtë aksion, derisa asnjë shqiptar të mos lërë asnjë qindarkë në kumar.” Dhe shqiptaret, qe sipas ketij mashtruesit nuk do linin asnje qindarke,linin plot 135 milion euro ne vit dhe pikat nga 928 cope vajten ne 4200″- shkruan Vasili ne nje shenim ne faqen e tij ne FB.

Postimi i Vasilit 

A ka me budalla,qe e beson kete kryeminister per kumarin?

Sot kryeministri ben llap llap per kumarin pas plot 6 vjetesh dhe ja se ç’broçkollit:

“Mos u lodhni kot, bastet s’i shpetoni dot më! Edhe bastet edhe ky monopoli online do vdesin për Vit të Ri”.

Në 2013, kur filloi operacioni i policisë ‘Fundi i Marrëzisë’, po ky kryeminister bente llap llap dhe broçkolliste prap se:

“askush nuk do të ndalonte këtë aksion, derisa asnjë shqiptar të mos lërë asnjë qindarkë në kumar.”

Dhe shqiptaret, qe sipas ketij mashtruesit nuk do linin asnje qindarke,linin plot 135 milion euro ne vit dhe pikat nga 928 cope vajten ne 4200.

Po a ka më ndonje budalla qe i beson me ketij ordineri qe genjeshtren e ka oksigjen,e ka buke,e ka nene,e ka babe?
Kush e beson kete ose e ka lene mendja krejt ose ka ngrene gjekundi te vjellat e ketij dhe vjell gjithe jeten.

 

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.