Vasili akuza kryeministrit: Rama , pazar me makinat sepse s’ka turp

Kreu i grupit te LSI-se, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Rama, per pazar me importin e makinave qe duhet te hyjne ne vend.

Referuar deklarates se djeshme te Rames, se do te degjohen grupet e interesit pas shqetesimit te krijuar lidhur me masen ndaluese per shkak te ndotjes, Vasili ka thene se pas kesaj qendrojne te tjera interesa.

auto_Petrit-Vasili-11543923602-e1543925347225-1-1-1-1

Postimi i Vasilit 

Pazari i Edi Rames me makinat !?

Edi Rama vuri ndalimin e hyrjes se makinave para vitit 2008 dhe tha se ato shkaterronin mjedisin.

Tani na thote se do ta rishohe vendimin se i kane ardhur ca ankesa ne portal.

Po tani nuk e demtojne me mjedisin??? Apo tani permirsojne xhepin e kryeministrit me ndonje rryshfet te majme.

Turp i madh,ç’qeveri batakcinjsh eshte kjo.

Po tere ata qytetare,qe u demtuan nga ky vendim dhe blene nga halli makina me te shtrenjta se cfare ju mbante xhepi.

Apo atehere ishte pazari me te tjera grupe qe shisnin makina.

Jua moren atyre leket ne ate kohe dhe tani u kthyen qe te marrin keto te tjerat me grupe te tjera.

Ne fund te fundit qytetari i peson te gjitha.

Bashkeqeverisja me qytetaret eshte bashkesia e hajduterise kunder qytetareve.

Ne 16 shkurt kunder kesaj hajduterie te perditshme.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.