Tërmet i fuqishëm në detin Jon

Një tërmet i fortë ka rënë mbrëmjen e sotme në detin Jon.

Sipas institutit Europian të Sizmiologjisë bëhet fjalë për një goditje prej 4.8 ballësh i rënë pranë ishujve Zakynthos dhe Lithakia.

Tërmeti ka rënë në thellësinë 5 kilometra.

Lëkundjet e tij janë ndjerë deri në Athinë, që ndodhet 274 kilometra larg epiqendrës së tërmetit.

Nuk ka njoftime për dëme.

Image

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.