Tepelenë denoncimi/ Ja si po i vjedhin pronat publike zyrtarët e Ramës

Abuzimi me pronën publike dhe përdorimi i tyre për arsye personale, është kthyer në modë për zyrtarët socialistë.

Janë të shumtë qytetarët shqiptarë të cilët denoncojnë çdo ditë aferat korruptive dhe vjedhjet që bëhen nga pushtetarët.

Këtë herë janë banorët e Gusmarit në bashkinë e Tepelenës i cili denoncon administratorin për vjedhjen e tubacioneve të ujit dhe më pas shitjen e tyre, duke fituara një shumë të madhe lekësh.

Denoncimi është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha:

Në Gusmar, Ja si vjedh mëkëmbësi i piktorit dështak!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Doktor ju uroj shendet e jetgjatsi sepse e meriton je i pa zvendesushem.

Kam nje shqetesim real dhe te vertet te komunitetit ku un banoj per te ngritur dhe per ta ber publik nepermjet jush qe dhe instancat shteterore te reagojen ndaj ketij fenomeni.Jam nje banor i zones se kurveleshit/tepelene dhe doja te denoncoja se ne fshatin gusmar administratori i komunes ton z.flamur bardhi ka marr te gjith tubacionin qe dikur perdorej per vaditje te tokave buqesore qe nga rezervuari deri ne drejtim te fshatit me nje gjatsi prej 3.5 kilometer duke i shitur per skrap dhe per interesa te tij personale qe sipas nje perllogaritje nga ana jon shkon mbi 100 miljon lek te vjetra,policia ka ardhur dhe nuk ka reaguar ndaj ketijt rasti konkret.Ju lutem publikojeni duke na ruajtur anonimatin per shkak se personi ne fjal esht teper i rrezikshem dhe mund te hakmerret ndaj nesh.Ju uroj te keni vetem te mira doktor”

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.