Studentët e bujqësorit i vënë drynin derës së fakultetit, policia u tregon prangat

Protesta e studentëve ka vijuar sërish sot. Të rinjtë me mënyrat e tyre duke sfiduar temperaturat e ulëta dhe thirrjet e pedagogëve për t’u kthyer në auditorë, kane vikjura bojkotin e mësimit.

Ashtu si edhe nje dite me pare, edhe mengjesi i sotem i ka gjetur disa nga dyert e fakulteteve me zinxhire dhe dryn.

Keshtu ka ndodhur edhe tek Bujqesori ne Tirane. Por, ne momentin qe sdtudentet i kishin vene drynin deres dhe disa te tjere prisnin jashte, ka behur policia, e cila eshte perfshire ne debat me studentet qe kishin mbyllur deren.

“Si e ke emrin, karte identiteti a ke? Do te raportoj dhe do shoqerohesh, ti ke te drejte te protestosh sa te duash e ku te duash, por jo te vesh kycin deres, eshte e kundraligjshme”- degjohet te thote polici, nderkohe qe disa u pergjigjen “Jemi shume, nuk e ka bere vetem nje, e kemi bere te gjithe”.

Studentet vijojnë protesten

Gepostet von Fakte Interesante am Dienstag, 8. Januar 2019

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.