Spërkatja me bojë ndaj Kryeministrit, Spiropali: Akt i turpshëm, njerëzit mos të ndjekin shembuj të tillë në…

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas incidentit në Kuvend, ku Edi Paloka ka hedhur bojë mbi Kryeministrin Rama.

Spiropali e ka cilësuar këtë veprim si një akt të turpshëm dhe si një veprim që nuk duhet të ndodhë.

“Në protestën e së shtunës do ta kthejnë atë bojë në zjarr për të djegur vendin. sa herë që gjërat shkojnë mirë opozita gjen një mënyrë për të na turpëruar në sy të botës.

I bëj thirrje njerëzve që mos ndjekin shembuj të tillë por ti qëndrojnë besnikë Shqipërisë, të gjithë shqiptarët të jenë në një zë që akte të tilla të mos përsëriten, por shqiptarët e kanë bërë zgjedhjen e tyre duke i flakur njerëz të tillë”, tha Spiropali.

spiropali-sotrama boje kuvend7rama boje kuvend4rama boje kuvend5rama boje kuvend6

 

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.