Spërkati me bojë Ramën, Ruçi mbledh Byronë për përjashtimin e Palokës

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka ndërprerë sërish seancën plenare, pasi nënkryetari i Kuvendit, demokrati Edi Paloka nuk ka pranuar të lërë sallën, pas vendimit të Rucit për përjashtimin e tij nga punimet.

Pas ndërprerjes së parë, fill pasi Paloka spërkati me bojë kryeministrin Edi Rama, Ruçi kërkoi pushim, në pritje që Paloka të dilte jashtë nga salla e punimeve të Kuvendit.

Por në rinisje, Paloka ka qenë sërish i pranishëm, gjë që e ka detyruar Ruçin të ndërpresë sërish punimet dhe të thërrasë mbledhjen e Byrosë për të marrë vendim lidhur me përjashtimin e Palokës.rama boje kuvend4rama boje kuvend5rama boje kuvend6rama boje kuvend3rama boje kuvend2rama boje kuvendrama boje kuvend1cdc498e5-dd65-487d-bb8d-1eb1ebcf2798

 

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.