Skandalet dhe turpet me Atdheun nuk kanë të sosur!!!

 Nga AvAltin Goxhaj

përfaqësues i Levizja AntiSoros Për Shqipërinë

 

Përse dekorohet nga Presidenti Meta me Urdhërin e Lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” Ambasadorja e Greqisë Znj. Eleni Sourani?

 

Çfarë meritash ka ajo për Shqipërinë aq sa të marrë dekoratën e Urdhërit të Kalorësit të Heroit tonë Kombëtar Skënderbeun (Mbret i Arbërit dhe gjithë Epirit shqiptar) që shumë neotomanistë na e quajnë edhe tradhtar? Mos ka meritë Notat e Protestës për Kacifasin???

 

Po kreu i Kishës Autoqefale Shqiptare shtetasi shqiptar Janullatos çfarë do në Ceremoni? Janullatos sikur na ishte kreu i Kishës Shqiptare dhe jo greke? A ishin ftuar të gjithë përfaqësuesit e komuniteteve fetare? Pse veç Janullatos? Ai është kreu i Kishës Shqiptare apo i asaj greke dhe përfaqëson gjithë ortodoksët shqiptarë dhe jo veç ata të minoritetit grek?

 

Një shpjegim shumë të qartë ka dhënë Kreshnik Osmani i cili ka ngritur edhe alarmin për turpet që po bën një shtet rrënojë që po sillet si lavira e Greqisë, Turqisë, Serbisë, njësoj si mbi 100 vjet më parë! Por në atë kohë i dolën ca burra për zot Atdheut dhe ky është imperativ i kohës sonë!

 

Koalicioni Qytetar 🇦🇱Për Shqipërinë🇦🇱​ është i qartë dhe ndaj është një Formacion Politik Patriotik dhe Sovranist, Konservator dhe AntiEstablishment, ProAmerikan dhe Euroskeptik!!! Ne do kthejmë identitetin, integritetin dhe dinjitetin Shqipërisë, Atdheut, Kombit, emrit Shqiptar dhe as Greqia, as Serbia dhe as Turqia të mos i shkojë ndër mend ta marrë nëpër këmbë dhe ta trajtojnë si lavirë me qera sipas ofertës së kodoshëve politikanë!!!

 

Ja dhe analiza e Kreshnik Osmani​

Rama i ngre lapidarë Erdoganit, Meta i ngre lapidarë Greqisë. Shqipëria plaçkë lufte, në pazarin shekullor të dallavereve ballkanike!

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.