SHPËRTHIM NË NJË FABRIKË,12 TË PLAGOSUR RËNDË (VIDEO)

Një fabrikë kimike në Kinë ka shpërthyer dhe 12 punonjës gjenden në rrezik për jetën.

 

Shpërthimi u regjistrua nga kamera e një ndërtese. Zjarrfikësit janë duke luftuar për të kontrolluar zjarrin ndërsa u është dhënë ndihma e parë edhe qytetarëve për shkak të tymit mbytës që përhapet ngado.

Shpërthimi shaktoi tronditje të forta dhe xhamat e shtëpive pranë industrisë janë thyer. Arsyeja e shpërthimit nuk është ende bërë publike, por 12 persona janë plagosur rëndë dhe luftojnë për jetën.

Priten informacione të reja…

54519654_642446982854006_2419631093910077440_n.png

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.