Shpërthim i fuqishëm në Lezhë, flakët përfshijnë një resorant

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lezhë pak pas mesnate mbrëmjen e sotme, ku flakët kanë përfshirë një resorant në këtë qytet.

Sipas raportimeve bëhet me dije se resoranti në pronësi të shtetasit M.B. është përfshirë nga flakët rreth orës 24:30, ndërkohë burime për FaxNeës dhe Faxëeb.al shprehen se në brendësi janë dëgjuar shpërthime çka mendohet të kenë qenë bombula gatimi.

Ende nuk dihet shkaktari kryesor i ngjarjes, por nga të dhënat paraprake bëhet me dije se mund të ketë qenë rrjedhja e gazit nga bombulat në guzhinë.

Zjarrfikëset kanë shkuar menjëherë në vendngjarje duke bërë të mundur neutralizimin e flakëve për të mos u përhapur në biznese apo banesa të tjera në zonë, ndërkohë mësohet se dëmet materiale janë të konsiderueshme.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.