‘Shpërthen’ Roza Lati: Në fakt janë kafshë vetë…!

Roza Lati është një nga moderatoret shqiptare e cila nuk nguron aspak ti thotë gjërat troç.

Gjithashtu ajo njihet si një mbrojtëse e të drejtave të kafshëve dhe gjithnjë e ngre zërin për çështje që kanë të bëjnë me to.

Disa ditë më parë “Daily Mail” publikoi pamje nga kopshti zoologjik i qytetit të Fierit ku kafshët aty ndodheshin në gjendje të mjerueshme.

Lajmi mori “dhenë” dhe mbarë publiku filloi të kritikojë mbajtësit e tyre.

Sigurisht që pas kësaj nuk mund të mos reagonte as Roza e cila ka ndarë një sërë fotosh me ndjekësist e saj ku fliste për këtë fenomen duke i bërë thirrje njerëzve të sensibilizohen e të mos i lejojnë poshtërsi të tilla.

Të shumta ishin dhe reagimet e fansave të cilët i tregonin detaje si dhe e përkrahnin në fjalët e saj.

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.