Sherr me grushta dhe kundërshtim të punonjësve të policisë

Dy persona jane vene ne pranga ne Elbasan, pasi kane dhunuar dhe kanosur nje shtetas, e me pas kane kundershtuar edhe punonjesit e policise. 

 

“Ne pranga jane vene S.T., 23 vjeç dhe D.P., 40 vjeç, të dy banues në Elbasan, pasi në lagjen “Dyli Haxhire”, Elbasan, për motive të dobëta dhe në gjëndje të dehur, kanë goditur me grushta e kanosur me fjalë shtetasin V.B.’”- njofton policia.

Nderkohe qe sipas saj, “gjatë shoqërimit për në Komisariatin e Policisë Elbasan kanë kundërshtuar punonjësit e policisë”.

NJOFTIMI 

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasit:

S.T., 23 vjeç dhe D.P., 40 vjeç, të dy banues në Elbasan, pasi në lagjen “Dyli Haxhire”, Elbasan, për motive të dobëta dhe në gjëndje të dehur, kanë goditur me grushta e kanosur me fjalë shtetasin V.B., si dhe gjatë shoqërimit për në Komisariatin e Policisë Elbasan kanë kundërshtuar punonjësit e policisë.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprat penale “Kanosja”, ” Plagosja e lehtë me dashje”, ” Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik”, dhe ” Prishja e qetësisë publike”.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.