Shembja e Teatrit, Nishani sulmon Ramën e Veliajn: Jeni vetëm administratorë, jo pronarë të tokës

Ish Presidenti Bujar Nishani ka sulmuar sot kryeministrin Rama dhe kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj lidhur me projektligjin që i hap rrugën shembjes së teatrit dhe ndërtimit aty të një godine të re dhe gjashtë kullave.

Veliaj_nishaniPërmes një statusi në faqen e tij në Facebook, Nishani thotë se Rama e Veliaj janë vetëm administratorë e jo pronarë të tokës në Tiranë.

Statusi i Nishanit

Qesharake deri në neveri!

Qeveria dhe Bashkia Tiranës thonë se:

“po japim tokën sic bëjnë të gjithë pronarët dhe do marrim përqindjen të përkthyer në teatër të ri” !!!!

Ore, po nuk jeni pronarë të shtetit, pronës publike dhe pushtetit.

Jeni administrator të përkohshëm të tyre.

Po ringjallin sojin e Haxhi Qamilit, mu në mes të Tiranes.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.