Shembet restoranti i Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka nisur mëngjesin e sotëm aksionin per shembjen e restorantit ‘Panorma’, prone e Mihal Kokëdhimës, qe u arrestua pasi dhunuoi turistet spanjolle.

1

 

 

Lajmin e ka bere vete me dije IKMT, duke njoftuar nisjen e punes. Mesohet se restoranti i Mihal Kokëdhimës ka qene nje ndertim pa leje.

panorma1

Ne vend jane forca policie dhe fadroma qe kane nisur nderkohe punen per shembjen e objektit.

“Panorma”… për pak brenda normave…”, shkruan IKMT teksa poston edhe nje video te aksionit qe po behet per shembjen e ndertimit pa leje.

Sipas IKMT nuk ka pasur rezistence nga familjaret, nderkohe qe vete pronari Mihal Kokedhima ndodhet ne arrest me burg, pas gjithe asaj qe ndodhi me turistet spanjolle, dhe videos qe beri xhiron e rrjeteve, teksa ai mbi makinen e tyre ne ecje rreth 3 km thyeu xhamin dhe kerkonte te ndalonin.

panorma

13

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.