Sali Berisha: Ky është parlamenti i horrave, kështu votojnë kriminelët që nxjerrin opozitën jashtë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka qenë mjaft iu ashpër sot, pasi kreu i Kuvendit i mohoi opozitës të drejtën e fjalës dhe debatit në seancën e jashtëzakonshme, për dekretimin dhe shkarkimin e ministrave.

Megjithëse nuk ju mohua e drejta e fjalës, ish-kreu i qeverisë arriti të dilte në foltoren e parlamentit, ku deklaroi se ky është komunizmi i ri i hajdutëve të Rilindjes, të cilët sot po i heqin të drejtën e fjalës edhe opozitës.

‘Ky uzurpon çdo pushtet. Kështu voton ky horr horroi që s’ka as nder as dinjitet që nxjerr opozitën jashtë. Qeshni por ditët do tu vijnë një nga një. Kështu votojnë këta që kanë frikë nga hajnat dhe ky është një turp, ky është një faqe e zezë e jotja, por ti je një hiç. Ke frikë ti puçist i ndyrë që merr të gjitha pushtet dhe nxjerr opozitën jashtë.

© SYRI.net

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.