Roma dhe Napoli “gatuajnë” shkëmbimin e bujshëm në merkato

Klubet e Romës dhe Napolit kanë gjetur akordin ditën e sotme, për një shkëmbim të bujshëm në merkato.

Siç raporton “Sky Sports”, mesfushori Amadu Diavara nga Napoli, kartoni i të cilit vlerësohej 20 milionë euro, do të kalojë tek Roma, ndërsa tek napoletanët pritet që të kalojë Kostas Manolas.

Klauzola e grekut ishte 36 milionë euro, dhe kështu, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis do të paguajë edhe 16 milionë të tjera para në dorë tek Roma

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.