Reagimi i parë i Palokës: I thoni që nuk ka parë asgjë akoma, është vetëm fillimi i….

Deputeti i PD-së, nënkryetari i Kuvendit Edi Paloka ka reaguar për herë të parë pas ngjarjes së ndodhur në Kuvend, teksa ai spërkati me bojë kryeministrin Edi Rama, ndërkohë që byroja e përjashtoi me 10 ditë.

“Kam dëgjuar e lexuar si komente se kjo ishte një hakmarrje e Palokës. Nuk ishte hakmarrje e Palokës, është hakmarrje e shqiptarëve që përditë fyhen e vidhën nga një kryeministër arrogant e i pacipë”- tha ai.

Sa për vendimin e Gardës dhe Policisë që ka nisur procedimin ndaj tij, Paloka ka thënë : “As më bëhet vonë fare. Është vetëm fillimi i 16 shkurtit, thojini që nuk ka parë realisht asgjë akoma”.

Ai parlament është i përjashtuar nga populli.

shiringa

rama boje kuvend7rama boje kuvend4rama boje kuvend5rama boje kuvend6rama boje kuvend3rama boje kuvend2rama boje kuvendrama boje kuvend1cdc498e5-dd65-487d-bb8d-1eb1ebcf2798

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.