Rama “tërbohet” nga Meta për Cakajn,bën status

Refuzimi nga Presidenti Ilir Meta i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka çmendur Edi Ramën.

Me një gjuhë skandaloze dhe një fjalor që as një njeriu rrugësh nuk i shkon, Edi Rama ka sulmuar Presidentin për vendimin e marrë.

Nga ana tjetër, Rama tenton ta kthejë këtë çështje si nacionaliste, duke thënë se ishte turp për Kosovën ky refuzim.

Ja statusi i Edi Ramës në Twitter:

Refuzimi i Presidentit për dekretimin e Ministrit të ri për Europën e Punët e Jashtme, është jo vetëm antikushtetues, po edhe i turpshëm.

Argumentat e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpëruese për institucionin.

Ndjesë Kosovës për këtë turp.

Image

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.