Rama e quajti “Kadri”, gazetari i njohur e ironizon me etiketimin që i ngjiti

Kryeministri Edi Rama i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë” iu përgjigj edhe një rubrike me foto të gazetarëve të politikës, më të njohurit në vend.

Ai cilësoi shumicën e tyre si “Kadrinj”, fenomen ky sipas Ramës kur “dikush të bën gjyqin e qëllimeve, kur di se ç’ke në mend dhe të sakaton”.

Një prej gazetarëve në këtë “listë” ishte edhe Dritan Hila.

Në një foto të postuar sot ai ka ironizuar etiketimin e Ramës duke shijuar i qetë kafen e mëngjesit.

“Duke shijuar kafen e parë si Kadri”, shkruan Hila.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.