Psikologu anglez shpjegon sindromën e Edi Ramës

Geri Selenica, Drejtor i Qendrës për Studime Strategjike, ishte i ftuar në studion e emisionit “Natë me Xhaxhiun”, ku ka shpërthyer në sulme ndaj kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij.

Ai u shpreh se Rama dhe qeveria e tij nuk di të thitë investime, ndërsa sipas tij një nga superfuqitë e botës, Kina, investon në rajon, por e mënjanon Shqipërinë, për hskak të politikave qeverisëse.

Më tej ai tregoi një bisedë me një piskolog, që sipas tij ka thënë se Edi Rama ka probleme mendore e për këtë nuk duhet t’i jepet drejtimi i vendit.

“Kam folur me një psikolog shumë të edukuar, dhe e kam pyetur se çfarë sindrome ka Edi Rama. Ai më ka thënë se ai ka një formë autizmi, që quhet ADHD. Ai ka probleme mendore. Jepja timonin e makinës ai nuk mund ta drejtojë dot.  Atij nuk mund t’i besosh t’i japësh një makinë për të drejtuar e jo më të drejtojë të gjithë shtetin.

Me Edi Ramën Kryeministër, ky shtet nuk mund të bëhet”, – tha Selenica ndër të tjera.

 

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.