“Propozimi im për marrëveshje me Serbinë është i qartë…”, Thaçi flet hapur: Nuk ka ndarje, por…

“Propozimi im për një marrëveshje paqësore me Serbinë është i qartë: Nuk ka ndarje përgjatë vijave etnike, por, korrigjimin e kufirit dhe njohje reciproke”, kështu është shprehur Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një reagim të bërë sot në Twitter.

Thaçi ka këmbëngulur edhe një herë në qëndrimin e tij lidhur me bisedimet me Serbinë dhe idesë së propozuar prej tij.

 

thacii

Më herët, edhe Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka dalë kundër ideve për ndryshim të kufijve të Kosovës me Serbinë, duke thënë se këto janë plane të vjetra të Serbisë.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.