Pronarit të lokalit në Pogradec i vihen prangat mbante pistolete

Policia ka arrestuar pronarin e nje lokali bastesh dhe llotosh sporti ne Pogradec. Sipas policise ne pranga u vu shtetasi Lavdi Çuli, 46-vjeçar, pasi në ambientet e biznesit të tij mbante armë zjarri dhe fishekë.

“Gjatë kontrollit që shërbimet e Policisë, kanë ushtruar në lokalin në pronësi të tij, baste dhe lloto sportive në lagjen nr 5 në Pogradec, këtij shtetasi iu gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë tip “Mauser” dhe 6 fishekë pa lejen e organeve përkatëse”- njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprime të mëtejshme bazuar në nenin 278 të Kodit Penal.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.