“Plasi seksi edhe këtej nga Fevzo”, Olti Curri poston foton “pikante” që trazoi rrjetin

Në rrjete sociale duket se po bën ende bujë postimi i ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pak ditë më parë, ku nxiste të rinjtë për të lexuar. Ajo prezantoi Lëvizjen Kombëtare për lexim në mënyrë që të nxitet leximi tek çdo moshë në Shqipëri.

Në kuadër të kësaj nisme Kumbaro postoi në rrjetet sociale një shprehje të huazuar nga regjisori dhe aktori amerikan John Waters dhe ishte pikërisht kjo shprehje që u komentua shumë në rrjetet sociale.

“We need to make books cool again. If you go home With somebody and they don’t have books, don’t fuck them. Don’t let them explore you until they’ve explored the secret universes of books.”– shkruante Kumbaro në Twitter.

Por kaq mjaftoi dhe në media u përkthye në shumë meme dhe një ndër personat që e shndërruan shprehjen në meme ishte Olti Curri të cilën e ka ruajtur Intv.  Ai e ka lidhur shprehjen duke ironizuar me foton e Blendi Fevziut duke mbajtur disa libra në duar dhe si mbishkrim ka: ‘Plasi seksi edhe ketej nga Fevzo”.

f884b1b7-0904-4a17-8166-6304f302398c

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.