PËRPLASJA ME POLICINË, LËNDOHET NJË PROTESTUES

Pas përplasjes së protestuesve me efektivët e policisë ka mbetur i lënduar një qytetar.

Portestuesi është lënduar në momentin kur turma u shty nga forcat e rendit teksa tentonin të çanin kordonin policor.

Ai ka pësuar fraktura në pjesën e shpinës por lëndimet nuk duken serioze. Të lënduarit i kanë ardhur në ndihmë protestuesit e tjerë, duke e larguar nga turma që u përplas me policinë.

Ndërkohë që dhe në radhët e policisë ka pasur dy efektivë të lënduar nga kapsollat dhe sendet etjera që protestuesit hedhin en drejtim te efektivëve.

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.