PD, Tabaku: Mungojnë 75 mln dollarë. Vetëm 2 gjëra janë të sigurta me Ramën …

Deputetja e PD-së, njëkohësisht edhe nënkryetare e Komisionit të Ekonomisë në Kuvend, Jorida Tabaku dhe Këshilltari për Çështjet ekonomike në PD, Dorian Teliti kanë dalë në një konferencë në selinë blu, për të analizuar situatën e buxhetit të Shqipëri.

Gjatë fjalës së saj, deputetja Tabaku tha se Shqipërisë i mungojnë 75 milionë dollarë, para që nuk janë mbledhur.

Sipas Tabakut, dy janë gjërat e sigurta në qeverinë e Edi Ramës: ‘mosmbledhja’ e taksave dhe ‘akti normativ’.

Konferencë në selinë e Partisë Demokratike n/kryetarja e Komisionit të Ekonomisë Jorida Tabaku dhe Këshilltari për Çështjet Ekonomike në PD, Dorian Teliti.

Gepostet von Lulzim Basha am Mittwoch, 8. August 2018

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.