Pasojat e stuhisë shkatërruese/6 të vdekur, mbi 100 të plagosur dhe shtëpi të rrënuara

Gjashtë turistë vdekur, mes tyre dy fëmijë 8 dhe 2 vjeç, që gëzonin pushimet e tyre në Halkidiki dhe mbi 100 të plagosur, raportojne mediat greke.

Gjatë natës dhjetëra  pemë të shkulura, shtëpi të rrënuara, dhe dyqane të dëmtuar tërësisht dhjetëra makina të përmbysura, probleme  të mëdha me  energjinë elektrike, dëme të pallogaritshme të pronës private dhe të infrastrukturës.

Kjo është pamja e shkatërrimit të ndodhur vetëm në 10 minuta në Halkidiki të Greqisë të mërkurën në mbrëmje.

 

Mbi 600 thirrjet e marra në Qendrën e Operacioneve të Polygyrou Fire Shërbimit për ndihmë të prekur nga zonat vdekjeprurëse nga stuhia në Halkidiki dhe në 235 raste, operacionale për të shpëtuar njerëzit.

Ja fotot

1234567891011

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.