Pangalos nesër në Tiranë/Zbardhet axhenda e takimeve të ish-ministrit të Jashtëm grek…

Theodhoros Pangalos, ish-Zv.Kryeministri i qeverisë së Greqisë, ish-ministër i Punëve të Jashtme, ish-ministër i Transporteve dhe Komunikacionit, ish-ministër i Kulturës, ish-deputet i Atikës, do të jetë nesër për një vizitë dy ditore në Shqipëri.

Gjatë kësaj vizite z. Pangalos do t’i akordohet titulli “Doktor Honoris Causa”, nga UMSH si dhe do të promovohet libri i tij “Me Papandreun në Europë”.

Në ceremoninë e promovimit të librit merr pjesë Presidenti Ilir Meta.

Në axhendën e takimeve të planifikuara Pangallos do të takojë Kryeministrin Edi Rama, ish-Kryeministrat Sali Berisha dhe Fatos Nano, Kryetarin e PD-së Lulëzim Basha si dhe politikanë të tjerë.

© SYRI.net

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.