Pamje tronditëse, avioni me 162 persona në bord përfundon në greminë

Një avion me 162 persona në bord ka rrëshqitur teksa ishte duke u larguar nga pista në aeroportin e Trabzonit në Turqi dhe përfundoi në greminë.

Loading...

Për fat të mirë asnjë pasagjer apo anëtar i ekuipazhit nuk u lëndua në incidentin që mund të kishte rezultuar një tragjedi.

Pegasus Airlines tha se avioni Boeing 737-800, që fluturonte nga Ankaraja në Trabzon pësoi një aksident sapo po largohej nga pista, raporton BBC.

Loading...
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.