TE TJERA

- Histori personale

Mëngjesin e sotëm një zotërie me mjetin e tij personal i kanë vënë gjobë, sepse në makinë kishte nipin e tij, teksa policët rrugorë akuzojnë shoferin se po punon si taksist dhe kështu i merr pasagjerët autobusit të ...
0
- Lajme

Ishin të përfshirë prej kohësh në konflikte mbi trafikimin e lëndëve narkotike, por Mahmut Gega, i dyshuari kryesor për vrasjen e Elsi Kosiqit, ka mohur vazhdimisht krimin. Gjatë marrjes në pyetje në polici, 24-vjeçari ka qenë shumë kontradiktor ...
0
- Statusi Publik

Nga Dritan Kaba Mbreme, papritmas, doli problemi i propagandes ne gjimnaze i LGBT, qe realisht eshte kunder Familjes dhe Zotit, Ndersa ne shkolla nuk lejohet as politika as feja te beje propagande nuk duhet te lejohet as LGBT, ...
0
- Statusi Publik

Denis Dyrnjaja Ngazëllimi i të bërit bashkë opozitë në ditët e vërvëllitjes së këpucëve në Parlament ndaj Kryeministrit duket se ka marrë fund. Edhe buzëqeshja e optimizmi politik kur Lulzim Basha e Monika Kryemadhi shfaqeshin krah njëri tjetrit ...
0
- analiza

Nga Edward  Morrissey* Ditët e fundit, ligjvënës dhe ekspertë të ndryshëm janë shprehur të tronditur dhe të zemëruar, pasi “Cambridge Analytica”, një kompani e kontraktuar për fushatën zgjedhore të Donald Trump, kishte përdorur të dhëna personale nga Facebook. ...
0
- Aktualitet Lajme

Prej disa muajsh, përfaqësues të komunitetit LGBT po shkojnë nëpër gjimnazet e Shqipërisë dhe Tiranës duke zhvilluar takime me mësues edhe nxënës për të folur rreth çështjeve të bulizmit dhe homeseksualitetit. Fotot nga këto takime i ka bërë ...
0