19 Janar, 2018

TE TJERA

arkiv magazine Kryesore Kultura

IN MEMORIAM Rudyard Kipling IN MEMORIAM Rudyard Kipling, ai që na la poezinë monumentale, “Në mundësh” Rudyard Kipling u lind në Mumbai më 30 dhjetor 1865 dhe ndërroi jetë në Londër më 18 janar 1936. Konsiderohet si një ...
0
Insta-Pub Kryesore

 Gerard Butler rrëfen për  të dyja  Trekëndëshi i romancës, që përfshin Brad Pitt, Angeline Jolie dhe Jennifer Aniston mund të jetë një ndër historitë më të bujshme hollivudiane. Por, nëse Brad Pitt nuk ka rrëfyer asnjëherë se cila ...
0
Intervista Kryesore

Dhurata Çupi, deputete e PD-së, tha në studion e Syri.net se veprimet e fundit të Kryeministrit Edi Rama janë të fundit në funksion të kapjes së sistemit të drejtësisë.  Çupi tha se Rama ka një tendencë të hapur ...
0
Kryesore Lajme

Aeroporti i Kukësit, Rama: Lajmi mirë, më në fund një kontakt serioz Kryeministri Rama përmes një postimi në rrjetin social Tëitter thotë se më në fund ka një kontakt serioz për aeroportin e Kukësit. “Lajm i mirë (si ...
0
Kryesore Mr. KAZAN

Pas postimit të një fotoje në FB për një ndërhyrje kirurgjikale në Korçë, një qytetar i ankohet kryeministrit Edi Rama se jo vetëm që nuk gjen punë por edhe se nuk i japin ndihmën ekonomike pavarësisht se të ...
0
Çekiçi i Vettingut Kryesore

Artan Dragani, i cili aktualisht mban postin e kancelarit të gjykatës së shkallës së parë ne Shkoder, rezluton te jete denuar për veprën penale të parashikuar nga neni 290/1 i K.Penal, pasi ka aksidentuar per vdekje nje grua. ...
0