TE TJERA

- analiza Portalet

Analisti Andi Bushati, në një shkrim me titull “Grabitja e LSI-së, nuk është punë Rusie, por rrëmbim tepsie”, komenton lëvizjet e fundit të disa këshilltarëve të LSI në disa qytete që janë larguar nga kjo parti dhe i ...
0
- Lajme

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është pritur në një takim pasditen e sotme nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA). Dy liderët janë takuar në rezidencën presidenciale Tarabya në Stamboll. Para takimit me Edi ...
0
-

Edhe muaji mars dalë ngadalë po ikën për ti lënë radhën prillit. Për supersticiozët, horoskopi ka parashikuar se cilat shenja do të ndiqen nga fati i mirë gjatë këtij muaji, dhe bëhet fjalë për 4 prej tyre. 1.Gaforrja ...
0
- Statusi Publik

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli përmes një statusi në faqen e saj të ‘Facebook’-ut ka uruar 22 marsin, ditën e parë të demokracisë. Teksa ka uruar për këtë datë të shënuar, të cilën e cilëson si ditë të ...
0
- Bota Lajme

  Media turke i ka dhënë hapësirë të gjerë shkatërrimit të bandës ndërkombëtare të trafikut të drogës, drejtuar nga ‘baroni’ shqiptar Met Kanani, me pseudonimin “Met shqiptari”. Sipas një lajmi të gazetarit Cetin Aydin në të përditshmen “Hurriyet”, ...
0
- Insta-Pub

Është një nga këngëtaret e reja më të përfolura në Prishtinë, por Adea Pula mund të bëhet shumë shpesh edhe pjesë e politikës. Sipas mediave kosovare, ajo dhe djali i presidentit, Hashim Thaçi, Endriti janë në një lidhje ...
0