TE TJERA

- Media e huaj per ne

“THE SUN”/ ​Irlandezi, bosi i trafikimit të 1 mijë shqiptarëve në SHBA e Kanada (DETAJET E REJA) Një shqiptaro-irlandez mendohet se është truri i superorganizatës kriminale që trafikoi mbi 1 mijë njerëz nga Shqipëria drejt SHBA-ve, Kanadasë dhe ...
0
- Debati Statusi Publik

Nga Kreshnik Çollaku Ka disa debate që mund të behen në PD. Debate të mëdha e debate të vogla. Unë mendoj se,Debati i madh që sot duhet bërë,është debati se si duhet të korrigjohen,forcohen dhe perfeksionohen Rregullat e ...
0
- Histori personale

Altin Bamllari Nē vendin ku “gatuhet” shkenca     Ëndrra ime nuk shkonte dot përtej një profesori në Fakultetin e Shkencave të Natyrës, kurse ëndrrat e vajzës sime janë krejt të çmendura: Shkencëtare e fizikës teorike. Kureshtja dhe ambicja e ...
0
- Skandali

 SKANDALI/ Pas rrugëve, auditi zbulon masakrën e rradhës me ujësjellës-kanalizimet Agjencia Kombëtare e Ujësjellës Kanalizimeve ka shpenzuar të gjitha fondet e projektit “për përmirësimin e kanalizimeve për Tiranën e madhe”, por në terren është kryer vetëm gjysma e ...
0
- Insta-Pub

Ajo është në një lidhje prej më shumë se 12 vitesh me biznesmenin nga Durrësi Klodian Asllani, të cilin vetëm së fundmi Zaimina e ka prezantuar me publikun dhe thuajse 2 muaj më parë, ata u bekuan me ...
0
- Lajme

Xhafaj takohet me zv.drejtorin e FBI Ditën e tretë, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington, SHBA, Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Fatmir Xhafaj u takua në selinë e Byrosë Federale të Hetimit (FBI) me Zëvendësdrejtorin i FBI-së ...
0