Olti Curri:Kete tekst ja dedikoj babait tim, uruoj te jete gezuar atje lart ne qiell…

U shpall fituese, zbulohet e vërteta e tekstit të këngës ‘E çmendur’ të Anxhela Peristerit

Anxhela Peristeri me këngën “E çmendur” triumfoi në edicionin e 19-të të festivalit “Kënga Magjike”. Olti Curri, i cili ka bere edhe tekstin e kenges fituese, teksa ka uruar miken e tij fituese, ka treguar se teksti i dedikohej babait të tij që nuk jeton më.

olti

POSTIMI I PLOTË:

Urime o ze brilant dhe mikeshe e mire.
Kenaqesi te shkruash poezi per ty.
Urime @anxhelaperisteriofficial_ @kledibahiti …
Kete tekst ja dedikoj babait tim, uruoj te jete gezuar atje lart ne qiell…
“E çmendur”

Mbaj.
Veten fort te mos qaaaj.
Pa Faaaaj…e burgosur ne liri.
Jam
Ai nuk te meriton/ Jo ty jo ty…
Ai engjell, eshte demon/Per ty, per ty… Si ne pranga shtrengon
Mendjen time pushton.
Gjakun tim, ti leviz dhe e ndalon…. E cmendur per ty.
E gjithe bota me thote jo/Veten tende ti se do/E verber pas teje une shkoj… E cmendur per ty
Po e them une…prape/Pranoj.
Per ty vdes dhe jetoj…
Jam e cmendur per ty.
S’mund te jeni te dy.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.