Nuk ndalen lekundjet e tokes, epiqendra vazhdon Bulqiza

Nuk ndalen lekundjet e tokes, dy dite pas termetit te forte qe shkundi mire Bulqizen dhe u ndje ne shume qytete, perfshire Tiranen, duke lene pas deme, por edhe shume panik.

IGJEUM ka regjistruar goditje te tjera termeti gjate nates deri ne oret e para te mengjesit te sotem. Epiqendra vazhdon te jete Bulqiza, nderkohe qe magnitura e termetit me te fundit regjistruar ne oren 03:24 ka qene 2.4.

 

termet

Termetet dje 

Një tërmet i fuqishëm tronditi Shqipërinë pasditen e te shtunes, rreth orës 5 e 35 minuta, ku lëkundje të forta u ndjenë në të gjithë vendin. Por ky termet me magnitude 5.1 eshte shoqeruar me shume pasgoditje te tjera qe kane vijuar edhe gjate nates, sic e shihni ne tabelat me poshte, referuar IGJEUM.

I fundit eshte shenuar ne oret e para te mengjesit, 04:44, 12 Km ne V-VP te Bulqizes.

termet prap1

termet prap2

termet prap3

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.