Nuk ka të ndalur maskarallëku i qeverisë Spiropaliste

Nga Orjola Pampuri*

Maskaralleku i qeverisë spiropaliste me ngjarjen e rendë të Kavajes nuk njeh kufi.
Një ditë e quan ngjarjen skene filmi, një ditë ben show, më pas ben propagandë duke shkelur cdo kod etik, moral, por edhe ligjin duke nxjerrë me zë dhe figurë prinderit fatkeqe.
Jo per herë të parë deshtimin e qeverisjes se tij Edi Rama mundohet ta fshehe pas propagandes.
Perdorimi i dhimbjes se prinderve të vajzes nga Kavaja eshte kulmi i maskarallekut të kesaj mizerje qeverie.
Të njejten gjë bene me Xhisielen e Fushe-Krujes, të cilen në fund e detyruan të mohoje veten. Kjo eshte e vetmja qeveri që ben propaganden me viktima te pushtetit te saj të degraduar.
Elisa Spiropali duhet të largohet një orë e më parë pasi ka shkelur ligjin: “Per mbrojtjen e të drejtave personale” e më pas dhe Edi Rama.
Keta nuk njohin limite sepse kane moralin e perdhunuesve qe sollen ne pushtet.
Më 16 Shkurt të gjithë bashkë të largojme Edi Ramen qe neser te mos kete viktima “subjekt” per filmat e propagandes së tyre.

*Deputete e PD

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.