Një i arrestuar dhe 6 persona hetim në gjendje të lirë, dy në kërkim

Nje person eshte arrestuar nga policia e Tiranës pas dhunes qe shpertheu para nisjes se ndeshjes se mbremshme Tirana-Partizani, ndersa gjashte te tjere jane ne hetim ne gjendje te lire dhe dy persona jane shpallur ne kerkim.

 

 

Sic behet me dije, Nga shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr. 2, në bashkëpunim me shërbimet e forcës së posaçme “Shqiponja” dhe “Shigjeta” u bë arrestimi në flagrancë për veprat penale “Prishja e qetësisë publike”, “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, i shtetasit:

– E. B., 29 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas gjatë zhvillimit të ndeshjes së futbollit Tirana-Partizani ka prishur rendin dhe qetësinë publike dhe është konfliktuar me tifozët e Partizanit. Nga verifikimet e bëra ky shtetas rezultoi me masë sigurie “Arrest shtëpie”, të cilën e kishte thyer duke dalë nga banesa.

c33487b0-b977-4f42-b704-931658116c2b

Janë proceduar penalisht në gjendje të lirë për “Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të policisë”, “Shkelja e rregullave mbi lëndët plasëse dhe radioaktive”, shtetasit:

– M. M., 22 vjeç, banues në Tiranë;
– A. M., 19 vjeç, banues në Tiranë;
– Th. B., 25 vjeç, banues në Tiranë;
– B. L., 46 vjeç, banues në Tiranë;
– G. Q., 28 vjeç, banues në Tiranë;
– E. B., 29 vjeç, banues në Tiranë;

8e581a2a-2fd6-4375-b626-ba063ca7c614

Këta shtetas gjatë zhvillimit të ndeshjes së futbollit Tirana-Partizani kanë hedhur në fushë lëndë piroteknike.

Janë shpallur në kërkim dhe dy shtetas për veprat penale për “Mosbindje ndaj urdhrit të punonjësit të policisë”, “Shkelja e rregullave mbi lëndët plasëse dhe radioaktive” “Dëmtime të tjera me dashje”, “Prishja e qetësisë publike”, të cilët gjatë zhvillimit të ndeshjes janë konfliktuar me tifozët e Partizanit. Gjithashtu dyshohet se këta dy shtetas, gjatë natës, përballë tribunës ku ishin ulur, kishin hapur tre gropa, të cilat i kishin mbushur me një sasi lënde piroteknike me menkanizëm me ndezje elektrike.

Materialet procedurale iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

d70b3e6e-e2e0-4a14-9407-49dc9157f18bc92d8b93-1927-419d-9b29-f4d72226347437aa5514-1c62-4e65-af8b-6646d720f23e093542c2-f590-4999-bf69-c62aff585edebandicam-2019-09-29-18-06-03-467f8dc34f4-4ed2-49bb-bf77-59ac38bcb93eDhuna1dccb6cb-2c10-4b80-adf4-fc30b796af88659c2322-7d3d-4120-a530-4d72e254b5a7e3580342-b342-441a-a919-f5b0bd8299b6

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.